5 najlepszych kąsków Genewy 2019

W tym roku ponownie odwiedziłem targi Geneva International Motor Show. Czy to będzie już moja coroczna tradycja? Mam nadzieję. Chociaż pierwszego wrażenia sprzed roku nie powtórzyłem, to jednak miałem co oglądać. Wyselekcjonowałem 5 najciekawszych samochodów, które przykuły moją uwagę.

Bugatti La Voiture Noire

Zacznijmy od największej bomby. Liczyłem, że Bugatti w tym roku pokaże Divo i Chirona w wersji specjalnej na 120 lat marki. Ale modelu 1 of 1 nie spodziewałem się zupełnie. Tymczasem… oto on! Bugatti La Voiture Noire. Chryste! Ależ to dobrze brzmi z francuskich ust. Sam nawet nie próbuję powtórzyć. W wolnym tłumaczeniu przyjmijmy jednak, że jest to „Czarny Samochód”. To jednocześnie najdroższy samochód na świecie.

Silnik 8.0 L twin-supercharged W16
Moc 1500 KM / 1600 Nm
Skrzynia biegów 8-stopniowa automatyczna
Opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2
Cena 16 500 000 €

Koenigsegg Jesko

U Koenigsegga świętowany był wcześniejszy Dzień Ojca. Koenigsegg Jesko został stworzony na cześć taty Christiana. Wygląda na to, że prezent był bardzo udany. Szczególnie, że wszystkie zostały już sprzedane.

Silnik 5.0 twin-turbo V8
Moc 1600 KM
Skrzynia biegów 9-stopniowa Koenigsegg Light Speed Transmission (LST)
Opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R
Cena 2 800 000 $

Pagani Zonda C12

To już 20 lat od kiedy Horacio Pagani po raz pierwszy pojawił się na genewskim salonie. Z tej okazji w tym roku wystawił Zondę C12, której starsza siostra dwie dekady temu zawładnęła sercami odwiedzających expo. Do tej pory robi wrażenie.

Silnik 5.0 twin-turbo V8
Moc 1600 KM
Skrzynia biegów 9-stopniowa Koenigsegg Light Speed Transmission (LST)
Opony MICHELIN Pilot Sport
Cena 2 800 000 $

Singer DLS

Jedna z najciekawszych premier z Goodwood uświetniła stanowisko firmy Michelin, gdzie zaprezentowano również nowe propozycje dla samochodów typu ultra high performance: MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R oraz MICHELIN Pilot Sport 4 SUV.

Silnik 4.0 V6
Moc 500 KM
Skrzynia biegów 6-stopniowa manualna
Opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2
Cena 1 800 000 $

BMW Alpina B7

Tak, wiem. TEN WLOT. Memy też już widziałem. Ale myślę, że szybko się wszyscy przyzwyczają. A co gdy już skończymy temat wlotu? Nagle naszym oczom ukazuje się obłędnie szybkie i luksusowe auto. I do tego niezwykle egzotyczne.

Silnik 4,4 twin-turbo V8
Moc 600 KM
Skrzynia biegów 8-stopniowa automatyczna
Opony MICHELIN Pilot Sport 4 S
Cena 142 000 $

Tak prezentuje się 5 samochodów, które najbardziej urzekły mnie podczas tegorocznej Genewy. A jak wyglądała reszta? Zapraszam do galerii:

 

Pokaż więcej

Zobacz Również

Close
Close
Close