Porsche Parade 2017

Łódź – Olsztyn k/Częstochowy – Katowice – tor Porsche Driving Experience Silesia Ring – Zamek Książ – Szklarska Poręba. Właśnie na tej trasie w dniach 8 – 10 września 2017 odbyła się jubileuszowa, piąta już edycja Porsche Parade. Tym razem uczestnicy przejazdu skierowali się w stronę gór, podążając za hasłem tegorocznej parady: „V Edycja –Szczyt Emocji”.

Frekwencja dopisała. Cieszył również fakt tak wielu klasycznych modeli Porsche.

Ponad stu kierowców wraz z pilotami wyruszyło w stronę Kamienia Śląskiego, gdzie przetestowało swoje samochody na torze Silesia Ring.

 

 

Widok przed opuszczeniem paddocka zachwycał. Tyle 911 w jednym miejscu to widok, który zachwyci każdego fana motoryzacji.

Partnerem Porsche Parade 2017 była firma Michelin – producent topowych opon, które dzięki swoim właściwościom i jakości idealnie sprawdzają się nie tylko w ruchu ulicznym, ale także podczas ekstremalnych prób sportowych.

Michelin przy okazji tego wydarzenia zaprezentował swoją najnowszą oponę o ultrawysokich osiągach – Michelin Pilot Sport 4 S, która przeznaczona jest do samochodów o dużej mocy. W oponie wykorzystano rozwiązania konstrukcyjne stworzone na potrzeby sportów motorowych oraz testowane m. in. w 24h Le Mans, WRC oraz Formule E.

Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia możliwości terenowych modeli Macan oraz Cayenne.

Od 911’tek w wersji Carrera oraz Turbo roiło się dosłownie wszędzie. Wśród nich znalazło się jednak kilka absolutnych perełek.

Wśród nich najnowsze Porsche 911 GT3 oraz 918 Spyder, którego jeszcze więcej ujęć znajdziecie tutaj.

Fantastycznie było towarzyszyć paradzie zarówno w Katowicach jak i na torze. Meldujemy się również za rok! 😉

 

Pokaż więcej
Close
Close