event:

Auto Nostalgia 2015

17.05.2015
country: Poland
city: Warsaw
date: 17.05.2015

Tegoroczna Auto Nostalgia przyciągnęła tłumy motoryzacyjnych entuzjastów. Wabiła unoszącą się w powietrzu historią i elegancją. Samochody można było podziwiać w dniach 16-17 maja w Centrum Targowym MT Polska. Nie sposób było przegapić błyszczących i dopieszczonych maszyn, które co prawda swoje lata świetności mają za sobą, ale wciąż rozbudzają ludzkie emocje do czerwoności.

Wystawa rozgrywała się na dwa fronty. Główna jej część mieściła się wewnątrz hali. Jednak to nie oznacza, że na zewnątrz wiało nudą. Wzrok wszystkich przykuwało auto, które niejednego już uwiodło swoim pięknem i wyjątkowością. Ferrari 328 GTS dobrze wie jak znaleźć się w samym centrum zainteresowania. Niestety w niedzielę pogoda płatała organizatorom figle i większość z aut dotychczas wygrzewających się w promieniach majowego słońca, po raz pierwszy od kilku lat miało styczność z deszczem. Zazwyczaj są trzymane w garażu, a właściciele dbają o nie jak o członków swojej rodziny.

W środku było zdecydowanie więcej okazji do odpłynięcia marzeniami w krainy benzyną i olejem płynące. Wśród aktorów znajdowały się takie nazwiska jak legendarny Lancer Evolution czy stojące obok niego Subaru Impreza STi. Tak naprawdę gdzie się człowiek nie obejrzał tam czekał na niego kawał dobrej historii. Bardzo ciekawie zaprezentowali się Mercedes oraz Porsche. Pierwsi zgromadzili pokaźny arsenał eleganckich staruszków a między nimi ustawili najnowszą klasę CLA. Porsche poszło o krok dalej. Prototyp 911 Speedster okazał się jedną z głównych atrakcji wydarzenia.

Osobiście ogromnym zaskoczeniem było dla mnie spotkanie na żywo Maserati Khamsin. Ten samochód jest po prostu przepiękny, i spotkanie się z nim oko w oko naprawdę należy do rzadkości. Ci, którzy nie nasycili swojego głodu samochodami, mogli przekąsić małe co nieco i dalej ruszyć w podróż po historii.

Ciekawostką dla kolekcjonerów było stanowisko z prospektami samochodowymi — ilość dostępnych modeli samochodów robiła wrażenie.

Weekend dobiegł końca a wraz z nim Auto Nostalgia. Nie pozostaje nic innego jak nostalgicznie wzdychać z tęsknoty i z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej edycji.

authors:

Tomasz Dąbrowski - zdjęcia
     
Marcin Malec - tekst
  

comments:

upload function is currently in progress...
upload
CarTurismo on Facebook CarTurismo on Instagram CarTurismo on Twitter CarTurismo on YouTube

find us on facebook

partners & sponsors

CarTurismo.com and Elite Circle
CarTurismo.com and Michelin Polska
CarTurismo.com and WRC 7