event:

Gran Turismo Polonia 2016

04.07.2016
country: Poland
city: Poznań
date: 01.07.2016

Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie motoryzacyjne, skupiające na Torze Poznań najlepsze, najszybsze i najbardziej wyjątkowe samochody świata po raz kolejny stało się faktem. Blisko 200 egzotycznych aut pędzących po nitce toru Poznań przyprawiło o zawrót głowy nawet najbardziej wybrednych fanów szybkiej jazdy. Lamborghini, Ferrari, McLaren czy Porsche – to tylko niektóre z marek jakie regularnie pojawiają się na tej imprezie.

Na koneserów wszystkiego co ekskluzywne, rzadkie i wyrafinowane czekało Gran Turismo Expo, czyli hala targowa o tematyce wysokiego poziomu życia. Wystawa poza luksusowymi samochodami prezentowała również gamę wyselekcjonowanych win i szampanów oraz najbardziej ekstrawaganckie jachty. Wszystko to dla ludzi ceniących sobie wysoką jakość i niepowtarzalność. My jednak skupiliśmy się głównie na samochodach.

Wśród wystawców pojawiła się firma Michelin, która jednocześnie była głównym sponsorem imprezy. Widzowie Gran Turismo Expo mogli poznać technologie jednych z najlepszych opon na rynku oraz na własne oczy przekonać się, jak Michelin przenosi doświadczenia z torów wyścigowych na zwyczajne drogi.

Szczęśliwcy, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Michelin mieli niepowtarzalną okazję, aby przekonać się o skuteczności technologii opon na torze podczas przejazdu co-drive samochodem BMW M235i Racing z Maciejem Dreszerem — jednym z najmłodszych profesjonalnych kierowców wyścigowych na świecie.

Około 200 najnowszych i najszybszych supersamochodów na paddocku robiło kolosalne wrażenie — tego nie dało się zobaczyć nigdzie indziej w Polsce. Po rozpoczęciu jazd Tor Poznań zamienił się w salę koncertową, gdzie przez 3 dni można było posłuchać najpiękniejszych dźwięków aut o mocach setek koni mechanicznych.

Na torze dominowali głównie kierowcy ze Skandynawii, Niemiec i Czech, chociaż nie zabrakło również zawodników z naszego kraju. Najczęściej występującymi markami samochodów były Porsche i Ferrari, ale między nimi można było wypatrzeć perełki z takich stajni, jak McLaren, Lamborghini czy Aston Martin.

Imprezy z cyklu Gran Turismo to bez wątpienia raj dla posiadaczy super-samochodów, jak i fanów motorsportu. Piknikowa atmosfera i niesamowity klimat udziela się wszystkim. Tutaj każdy bez względu na wiek czy płeć znajdzie coś dla siebie. Ogromny teren imprezy wypełniała cała masa atrakcji, a zobaczenie wszystkich stawało się prawdziwym wyzwaniem dla kondycji.

Gran Turismo Polonia w 2005 roku miało w Poznaniu swoje skromne początki. Od tego czasu znacznie się rozrosło. I chociaż formuła imprezy z roku na rok coraz bardziej ewoluuje w stronę rodzinnego pikniku, to cały czas jest to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu w bloku wschodnim, które co roku przyciąga tysiące ludzi. Organizatorom życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejną edycję!

author:

Tomasz Dąbrowski
     

comments:

upload function is currently in progress...
upload
CarTurismo on Facebook CarTurismo on Instagram CarTurismo on Twitter CarTurismo on YouTube

find us on facebook

partners & sponsors

CarTurismo.com and Elite Circle
CarTurismo.com and Michelin Polska
CarTurismo.com and WRC 7