event:

Warsaw Moto Show 2016

20.11.2016
country: Poland
city: Warsaw
date: 20.11.2016

W dniach 18-20 listopada 2016 roku odbyła się II edycja Targów Warsaw Moto Show. Ponad 1000 samochodów, polskie premiery najlepszych światowych marek i wiele innych wspaniałych atrakcji czekała na fanów motoryzacji w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Trzy dni imprezy obfitowały w polskie premiery. Jedną z nich było Ferrari GTC4 LUSSO - następca Ferrari FF, pierwszego samochodu tej marki z napędem 4x4. Auto otrzymało wyróżnienie Gran Prix Warsaw Motor Show 2016 w kategorii najciekawsza premiera.

Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć najnowsze wcielenie wyścigowego Porsche 911 GT3 R. Wyposażony w czterolitrowy wolnossący, sześciocylindrowy silnik o mocy 500 KM rywalizować będzie w cyklach wyścigowych Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe i Porsche Supercup.

Przeniesienie tak niesamowitych mocy nie byłoby możliwe, gdyby nie odpowiednie technologie opon. Na targach obecna była również firma Michelin, która dzięki innowacyjnej budowie ogumienia dla sportowych samochodów o wysokich mocach profesjonalnie przenosi osiągi z motosportu na drogi przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa i trakcji. Ich skuteczność potwierdzają wybory klientów i producentów. Opony znalazły się m.in. na topowych modelach samochodów klasy super-premium: Ferrari 488 GTB, Lexus LFA , Nissan GT-R, Mercedes AMG GT czy wspomnianym wyżej Porsche 911 GT3 R.

Wielbiciele klasycznej motoryzacji również znaleźli tutaj coś dla siebie. Organizator przeznaczył jedną z hal na zabytkowe pojazdy. Naszą uwagę przykuł jednak jeden z młodszych klasyków - Lamborghini Diablo. Auto prezentowało się doskonale! To istny kunszt włoskiej motoryzacji. Nie sposób było oderwać od niego wzroku.

Nie sposób było przejść obojętnie obok białego kruka w postaci 64 Nissana GT-R w wersji Nismo na świecie. 600 KM i 652 Nm momentu obrotowego to liczby, które sprawiają, że jest to jeden z najszybszych samochodów w kraju. 

Aż miło popatrzeć na tuning zrobiony ze smakiem. Ciekawostką na stanowisku Lexusa był bardzo nietypowy projekt modelu GS 300, który cieszył się znacznie większym zainteresowaniem niż aktualne topowe modele.

Kolejny powód, dla którego warto było odwiedzić Warsaw Moto Show, to wyjątkowi goście. W końcu niecodziennie przytrafia się okazja na przybicie piątki, zrobienie sobie „selfie“ lub z zwyczajną pogawędkę z rajdowym mistrzem — Krzysztofem Hołowczycem.

Wirtualne rajdy cieszyły się równie wysokim powodzeniem. Na dostępnych stanowiskach można było zagrać między innymi w najnowsze WRC6.

Organizatorzy mogą odetchnąć z ulgą. Druga edycja targów Warsaw Moto Show okazała się strzałem w dziesiątkę i przyciągnęła do Nadarzyna tysiące odwiedzających. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!

author:

Tomasz Dąbrowski
     

comments:

upload function is currently in progress...
upload
CarTurismo on Facebook CarTurismo on Instagram CarTurismo on Twitter CarTurismo on YouTube

find us on facebook

partners & sponsors

CarTurismo.com and Elite Circle
CarTurismo.com and Michelin Polska