event:

Zima z BMW i Michelin w Białce Tatrzańskiej

13.02.2017
country: Poland
city: Białka Tatrzańska
date: 11.02.2017

Zima rozpala emocje. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy w dniach 06-20.02.2017 odwiedzili Miasteczko BMW xDrive w samym sercu Białki Tatrzańskiej. To obowiązkowy przystanek dla każdego fana motoryzacji, który wybiera się w polskie góry. Zobaczcie dlaczego.

Główną atrakcją imprezy były ćwiczenia na rampach pod okiem instruktorów BMW oraz krajobrazowe jazdy testowe różnymi modelami BMW z inteligentnym napędem xDrive. 

Miasteczko wspierała firma Michelin, która jest partnerem BMW od ponad 40 lat. Najbardziej wymagające sportowe samochody serii M jak oraz klasyczne modele wyposażone w opony MICHELIN Latitude Alpin LA2MICHELIN Alpin 5 oraz MICHELIN Pilot Alpin PA4 uwalniają 100% osiągów przy maksymalnym zachowanym bezpieczeństwie zimą. Odwiedzający mieli również możliwość poznać MICHELIN CrossClimate, czyli pierwszy oponę letnią z certyfikatem 3PMSF, potwierdzającym osiągi na śniegu, której całoroczny test pojawił się niedawno również u nas.

Każdy, kto posiadał ważne prawo jazdy mógł spróbować swoich sił podczas jazd testowych, które odbywały się co pół godziny i zawsze były poprzedzone merytorycznym i pełnym ciekawostek wykładem w wykonaniu profesjonalnych instruktorów BMW. 

Najbardziej wymagającym wyzwaniem była ruchoma rampa, gdzie liczyła się precyzja i refleks kierowcy. To niezwykłe jak napęd xDrive w połączeniu z oponami Michelin sprawiał, że wjazd pod tak dużym kątem nie stanowił praktycznie żadnego problemu dla samochodu.

Uczestnicy jazd testowych mogli udoskonalić swoje umiejętności narciarskie i wziąć udział w bezpłatnych lekcjach, prowadzonych przez instruktorów prosto ze szkoły narciarskiej. 

Tętniąca życiem Kotelnica ponownie okazałą się strzałem w dziesiątkę. Do miasteczka można było trafić od razu po zejściu ze stoku narciarskiego jak i w trakcie spaceru po tętniących życiem ulicach wypełnionych straganami.

Wśród samochodów można było dostrzec również najnowsze BMW Serii 5. W takich okolicznościach samochód prezentował się wręcz zjawiskowo.

Wycieczka krajobrazowa po próbach sprawnościowych to znakomita okazja, aby przenieść niedawno zdobyte doświadczenie na górskie drogi Przy okazji to idealny pretekst, aby cieszyć się fantastycznymi widokami zza kierownicy tak fantastycznych samochodów. 

Inteligentny napęd BMW xDRIVE i zaawansowane technologicznie opony Michelin zadbają o to, by maksymalna trakcja była dostępna zawsze wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Każdy kierowca z pewnością doceni wyjątkową stabilność kursu, komfort i bezpieczeństwo jazdy na każdej nawierzchni i przy każdej pogodzie jaką daje takie połączenie. 

Wybieracie się na ferie w góry? Trwające dwa tygodnie Miasteczko xDrive w Białce Tatrzańskiej to obowiązkowy punk dla każdego fana czterech kółek i nie tylko. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. To co? Widzimy się na miejscu?

author:

Redakcja

comments:

upload function is currently in progress...
upload
CarTurismo on Facebook CarTurismo on Instagram CarTurismo on Twitter CarTurismo on YouTube

find us on facebook

partners & sponsors

CarTurismo.com and Elite Circle
CarTurismo.com and Michelin Polska
CarTurismo.com and WRC 7