other:

F1 2016 przed premierą

09.08.2016

Najnowszy tytuł od Codemasters lada dzień trafi do sprzedaży. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Techland mieliśmy możliwość „położyć na nim ręce“ jeszcze przed premierą. Czy nowa produkcja ma szanse powtórzyć sukces ciepło przyjętego DiRT Rally? Wszystko wskazuje na to, że fani Formuły 1 już mogą zacierać ręce.

F1 2016 to już ósma część licencjonowanej serii gier wyścigowych, pozwalających wziąć udział w zawodach Formuły 1. Nowa odsłona wprowadza zupełnie nowe tryby gry oraz pomniejsze zmiany w modelu rozgrywki. Jednym z nich jest pełnoprawny tryb kariery, gdzie zabawę zaczynamy od stworzenia awatara oraz wybrania odpowiadającej nam drużyny. Każda z nich różni się celami oraz oczekiwaniami wobec naszej postaci. Pomiędzy kluczowymi dla naszej kariery wyścigami porozmawiamy z inżynierami czy mechanikami z naszego teamu, zlecając im kolejne usprawnienia naszego bolidu. 

Za sprawą trybu kariery po raz pierwszy seria F1 oferuje w pełni funkcjonalne jazdy testowe do odbycia przed właściwymi zawodami. Dzięki nim nie tylko nauczymy się poszczególnych torów, ale również zdobędziemy punkty, które pozwolą nam ulepszyć bolid. Największą wartością okaże się jednak zdobyte doświadczenie kierowcy, ponieważ w świecie F1 błędy praktycznie nie są wybaczane.

Oczywiście można włączyć tryb dla kompletnie początkujących, który sprawi, że gra praktycznie jeździ za nas — chociaż i tutaj wcale nie tak łatwo jest wygrać. Prawdziwa zabawa zaczyna się po przynajmniej „połowicznym“ wyłączeniu wszelkich asyst. Model jazdy sprawia, że F1 2016 to pełnoprawna symulacja, gdzie każdy pokonany zakręt i wyprzedzony przeciwnik daje mnóstwo satysfakcji. Dodajmy do tego ładną grafikę, płynną animację i rewelacyjne odwzorowanie systemów, jakie można znaleźć w tej klasie pojazdów, a otrzymamy coś, co motoryzacyjne tygryski lubią najbardziej.

Codemasters jest w najlepszej formie od lat. Zaprezentowany fragment kodu sprawił, że jeszcze bardziej czekam na premierę F1 2016, która przewidziana jest na 19.08.2016. Wtedy też zabiorę się za sprawdzanie pełnej wersji gry, co by wrócić z pełnoprawną recenzją. 

author:

Tomasz Dąbrowski
     

comments:

upload function is currently in progress...
upload
CarTurismo on Facebook CarTurismo on Instagram CarTurismo on Twitter CarTurismo on YouTube

find us on facebook

partners & sponsors

CarTurismo.com and Elite Circle
CarTurismo.com and Michelin Polska
CarTurismo.com and WRC 7